Skip links

صدای یارا

صدای یارا اولین خط تلفنی کمک فکری در زمینه مسائل مربوط به کودکان و نوجوانان است؛ که کودکان، نوجوانان، والدین، سرپرستان یا اولیای مدرسه می‌­توانند برای حل چالش‌ها و مسائل خود با آن تماس بگیرند. واحد مددکاری صدای یارا شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۷ و پنج شنبه‌ها از ساعت ۹ تا ۱۲ با شماره ۴۲۱۵۲ و ۸۸۵۳۱۱۰۹ (با کد شهری ۰۲۱) پاسخگوی افراد است. تماس با این خط نیز رایگان است.

صدای یارا بر مبنای این باور ایجاد شده است که هر کودک و نوجوان صرف نظر از طبقه اجتماعی، جنسیت، نژاد، استعداد و هر وجه تمایز دیگر، باید در مواقع ضروری بتواند از کمک‌های فکری مناسب برخوردار شود. در همین راستا انجمن می‌کوشد کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها را با مطالب مندرج در پیمان‌نامه جهانی حقوق کودک و مفهوم حق و مسئولیت آشنا سازد.

پاسخگویان این خطوط، داوطلبان دارای تحصیلات و تجارب کاری در زمینه‌های روان‌شناسی، مشاوره و مددکاری اجتماعی هستند که پس از گذراندن دوره‌های آموزشی، انتخاب شده‌اند. این داوطلبان با استفاده از کد اختصاصی و بدون نیاز به ذکر نام تماس گیرنده به ارائه خدمات می‌پردازند.

علاوه بر شماره ۴۲۱۵۲ که خط اصلی مشاوره رایگان صدای یاراست، شما می توانید از راه‌های زیر با این واحد ارتباط بگیرید یا درباره فعالیت های آن اطلاعات بیشتری کسب کنید:

ایمیل:

yara@irsprc.org

اینستاگرام:

@sedaye_yara