Skip links

مهد کودک سیار کرمانشاه

انجمن حمایت از حقوق کودکان از اولین روز‌های پس از وقوع زلزله در مناطق زلزله زده کرمانشاه حضور داشت و پس از انجام بررسی‌های لازم به این نتیجه رسید که حمایت از کودکان زلزله‌زده کرمانشاه به دلایلی مختلفی همچون پراکندگی بالای جمعیت، کوهستانی بودن منطقه و میزان فاصله روستا‌های با یک‌دیگر نمی‌تواند مانند تجربه‌های قبلی همچون زلزله بم و ورزقان صورت پذیرد.
با توجه به دلایل ذکر شده هیات مدیره انجمن و شورای هماهنگی حمایت از کودکان ساکن در مناطق زلزله زده کرمانشاه طی جلسات متعدد به این نتیجه رسیدند که شاید بتوان به جای راه‌اندازی چندین مهد کودک در روستا‌های مختلف که سامان‌دهی آن‌ها کار چندان آسانی نیست، با یک طرح خلاقانه شرایط را برای آموزش کودکان آسان‌تر کرد و ایده مهدکودک سیار از دل این جلسات خارج شد.
در این میان شرکت رنو پارس نیز در راستای مسئولیت اجتماعی خود و دغدغه فراوانش برای حمایت از کودکان زلزله کرمانشاه تصمیم به انجام یک پروژه در مناطق زلزله زده گرفته بود که به یاری دو تن از همراهان انجمن حمایت از حقوق کودکان و شرکت رنو پارس آشنایی بین دو نهاد ارتباط برقرار شد و طرح مهد کودک سیار کلید خورد.
پس از انجام مذاکرات اولیه شرکت خودروسازی اقدام به خرید مینی‌بوس و انجام اموراجرایی و قانونی تغییر کاربری و تجهیز مهدکودک سیار به بروزترین سیستم‌های آموزشی و کنترل و مدیریت از راه دور نمود و همزمان انجمن حمایت از حقوق کودکان مطالعات و تحقیقات لازم در خصوص چگونگی انجام طرح در منطقه را آغاز کرد.
بالاخره پس از گذر از پستی‌وبلندی‌های متعدد و گذشت ۹ ماه از وقوع زلزله، مهدکودک سیار در ۲۰ مرداد ماه با حضور فرماندار و بخش‌دار سرپل‌ذهاب فعالیت خود را به صورت رسمی در روستا‌های منطقه سرپل ذهاب آغاز کرد.