چهارسالگی پروژه موسیقی شوش


جشن تولد ۴ سالگی گروه موسیقی خانه کودک شوش امروز ۲۲ تیرماه سال ۹۶ در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی خواجوی کرمانی در همان محله هرندی نزدیک خانه کودک شوش با حضور عضو هیات مدیره انجمن و اعضا انجمن حمایت از حقوق کودکان و داوطلبین و موظفین خانه کودک شوش و والدین کودکان گروه موسیقی خانه کودک شوش با پنج اجرا توسط کودکان برگزار شد. ۲۴ کودک به نوبت پشت سازها نشستن و گاهی جا عوض کردند و فلوت و بلز و زایلوفن و طبل و خشخاشک نواختند شعر غروب خواندند و از جوجه طلایی سرودند. این گروه ۴ سال است که می آموزد ،تمرین می کنند ،کودکانی مهاجرت می کنند و کودکان مهاجر دیگری جایگزین می شوند .اما مربیان موسیقی پشتکار و همتشان را از دست ندادند .آنها مصرانه آموزش می دهند .هر پنجشنبه تیم مربیان متعهدانه به منطقه دروازه غار به خانه کودک شوش می آیند و به کودکان مستعد و فعال خانه کودک آموزش می دهند ،آنها با هجرت دانش آموختگانشان دلسرد نمی شوند وقتی روبینا و فرزاد به همرا خانواده به ترکیه رفتند ،وقتی جان بی بی ۱۶ ساله را شوهر دادند و مانع ادامه تحصیل و آموزشش شدند، این مربیان امیدوار بهستند که این کودکان یک روز ،جایی در این کره خاکی ساز زندگیشان را حتما خواهند نواخت .
و امروز این کودکان برای والدینشان از کودکیشان ،از عشق مربیانش به آنها و از علاقه خودشان به هنر نواختند .
و اقای داور پناه مربی موسیقی و سر گروه این تیم از بانی این جمع خانم عامری گفت که الان خارج از کشور هستند و همچنان حامی موسیقی کودکان ، با تشکر از زحمات همکارانش از برنامه های آینده گروه موسیقی گفت از آموزش گیتار و ویلون و ... ،از آهنگ ساختن سپیده گفت و حجب و حیای این دختر که از راه دور برای آموختن و نواختن به خانه کودک شوش می آید ، از زهرا که از هر انگشتش هنری می ریزد ،از مهدی که با توجه به زندگی شهر به شهرش، بدون تمربن نفر اول نواختن فلوت در خراسان شد و از نقش موسیقی در بالا رفتن سطح یادگیری و شاگرد اول شدن کودکان در مدارس گفت، از سیتا کوچولویی که برای نوشتن ملودی تلاش می کند .
و برای تمام گروه موسیقی کادو خریده بود و کیک شکلاتی که آنها دوست دارند ،تولد موسیقیای شان را جشن گرفتند ،شمع فوت کردند تا سالها زنده باشند ،زندگی کنندو این بار آنها برای زندگی ساز بزنند .
روز زیبای پر از آهنگ و شعر و خنده و کادو و شیرینی و از همه مهمتر شادی کودکانه بود .

شیرین حیدری

مدیر خانه کودک شوش

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter