به بهانه ی اختتامیه نمایشگاه عکس باموضوع ”زیست کودکان کار درگیر در مشاغل سخت”

عکس‌ها، نشان‌گر بخشی از واقعیت‌اند اما همیشه بخش بزرگی از حقیقت خارج از قاب‌های رنگی یا سیاه و سفید پنهان می‌شود. رنج‌های کودکان کار از آن دست تصاویری است که در هیچ قابی و تصویری جا نمی‌شود. کودکانی که اگر بنابر رسیدگی به وضعیت‌شان باشند، انکار می‌شوند، تحقیر می‌شوند و سد معبرند و در بزنگاه‌های نمایش‌های ساختگی ابزار و دست‌آویز سیاست‌مدارانند، این چنین است که علی‌رغم گذشت بیش از 13 سال از تصویب قانون و آیین‌نامه اجرایی "کنوانسیون ممنوعیت و اقدام فوری برای محو بدترین اشکال کار کودک" نه تنها هیچ اقدامی برای بهبود شرایط کودک کار و کارِ کودک از سوی نهادهای ذی‌ربط صورت نگرفته، بلکه متاسفانه علی‌رغم مصوبه دولت این کودکان توسط برخی دستگاه‌های رسمی و زیرمجموعه آن‌ها در بدترین اشکال کار کودک مشغول به فعالیت هستند.

گزارش از نمایشگاه عکس به مناسبت روز منع کار کودک

انجمن حمایت از حقوق کودکان به مناسبت روز 12 ژوئن (22 خرداد)، روز منع کار کودک، نمایشگاهی از عکس های مربوط به کودکان درگیر در کارهای سخت برگزار کرده است. روزنامه وقایع اتفاقیه از این نمایشگاه گزارش مفصلی تهیه کرده است که در زیر آمده است. لینک گزارش تصویری خبرگزاری ایلنا از همین نمایشگاه نیز در ذیل این مطلب گذاشته شده:

گزارش تصویری از مراسم افتتاحیه نمایشگاه عکس به مناسبت روز جهانی منع کار کودک

مراسم افتتاحیه نمایشگاه عکس انجمن حمایت از حقوق کودکان به مناسبت 12 ژوئن روز جهانی منع کار کودک، در گالری ثالث (خیابان کریمخان شماره 148) در حال برگزاریست و تا 30خرداد ادامه دارد. ساعت بازدید از نمایشگاه از 10 صبح تا 21 است. عکس های زیر گزارشی تصویری از مراسم افتتاحیه همراه با سخنرانی خانم لیلا ارشد و خانم مطهره ناظری است. 

نمایشگاه عکس به مناسبت روز جهانی منع کار کودک

‎انجمن حمایت از حقوق کودکان به مناسبت نزدیک شدن روز 12 ژوئن، روز جهانی مبارزه با کار کودک نمایشگاهی با موضوع «زیست کودکان درگیر در مشاغل سخت» از تاریخ 19 تا 24 خرداد در محل گالری ثالث واقع در خیابان کریمخان برگزار می کند. ورود به مراسم افتتاحیه، شرکت در سخنرانی و همچنین بازدید از عکس ها برای عموم آزاد و رایگان است.  

افتتاحیه این نمایشگاه به همراه سخنرانی خانم لیلا ارشد و خانم مطهره ناظری در روز 19 خرداد ساعت 16:30 خواهد بود. تعدادی از هنرمندان و فعالان اجتماعی نیز در این مراسم شرکت خواهند کرد.

نمایشگاه هر روز از ساعت 10 تا ساعت 21 برقرار خواهد بود.

نشانی دقیق گالری ثالث تهران،خیابان کریمخان، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک 148

پوستر برنامه را در زیر ببنید: